Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Školský turnaj v šachu vo Viedni 2/ 2013
Školský turnaj v šachu vo Viedni 2/ 2013

Školský turnaj v šachu vo Viedni 2/ 2013

Ráno v pracovný deň 21. februára 2013  sme  vycestovali do Viedne na turnaj “Schulschachturnier“, teda žiacky šachový turnaj. Zúčastnil sa Danko Behúl s oteckom a Danko Chlpek s maminou.

Schülerschach  Schülerschach

Turnaj sa hral v lukratívnych priestoroch jazdeckej školy cirára Františka Jozefa I, dnes premenenej na luxusný hotel – Imperial Riding School Renaissance Hotel. Spolu prišlo 131 detí. Je úžastné, koľko základných škôl vo Viedni má vedený šachový krúžok, zoznam visel na vchodových dverách.

vieden3  vieden10

Hneď pri registrácii nás zaraďovali do 6 členných skupín. Tieto si vzal 1 rozhodca a hrali sme prvé kolo, kruhový systém, 2 x 10min na partiu. Obaja naši Dankovia vyhrali základnú skupinu s plným počtom bodov (5). Tým sa dostali do skupín najlepších hráčov, víťazov prvých kôl. V ďalšom kole sa viac už darilo Dankovi Ch., ktorého len pol boda delilo od účasti vo finále. Danko B. zbytočne vzdal cca 2 partie ( nebolo treba ich vzdať ani v klasickej partii, ale to si ešte musíme vytrénovať).

vieden8  vieden6

vieden9  vieden5

Danko Ch.ako najlepší slovenský účastník bol odmenený pohárom.  Samotná atmosféra bola možno hravšia ako u nás, tolerovala sa do určitej miery aj vrava v miestnosti, radosť z hry, či emócie a na konci až temer happeninngový priebeh odovzdávania cien (na scénu prišiel chessman) zodpovedal naturelu detí tejto kategórie.
vieden1  vieden2

Celkový výsledky:
Danko Ch. – 6. miesto, 9 bodov
Danko B. – 39. miesto, 6 bodov
Slovensko -7.miesto, 20 bodov

Schülerschach

Počas nastávajúceho víkendu sa tu usporiada “festival hierod šachu až po poker, kde fináloví hráči pokru si budú musieť hlboko siahnuť do vrecka (vložné 300 EUR), šachistom postačí 40 EUR (dospelým) a 20 EUR (dorastencom). V angličtine to má aj výstižný názov (“mind plays”), teda hry, kde je potrebné zapojiť rozum, hoci rôznym spôsobom.

Usporiadateľ Štefan Loeffler, ktorý sa podpisuje aj ako “Schachjournalist”, je skutočný nadšenec a vložil do turnaja, ktorý by sme mohli nazvať hoci aj šachovým festivalom, celú svoju dušu.

Roman Behúl, Dankov otecko
Radka Martišová, Danka Ch. mamina

About admin

Comments are closed.