Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Jarný šachový festival v Cenade 3/ 2013
Jarný šachový festival v Cenade 3/ 2013

Marcové turnaje sú v plnom prúde a my sme si nenechali ujsť ďalší z nich – Jarný šachový festival v Cenade, ktorý sa konal 16.marca 2013. Cenada je súkromná škola pre nadané deti v Bratislave. Turnaja sa zúčastnilo 71 hráčov. Išlo o väčší turnaj, konkurencie tam bolo dosť, a preto sme si dobre zahrali a získali veľa skúseností. Turnaj A sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl, tempo hry 2×15 minút na partiu, bez zapisovania. Tu sme hrali, my deti.

P1070359

P1070355

P1070362

DSCN0199

Najlepší z nás boli Ondrej, ktorý potvrdil svoj výkonnostný rast a Marek, ktorý začína hrať pomalšie a zodpovednejšie a skončil hneď za Ondrom. Medzi 4. až 7. miestom rozhodoval bucholz. Čo nás môže tešiť, medzi ocenenými boli deti, ktoré navštevujú náš turnaj v klubovni Slovana.

SAM_0912  SAM_0882

Naše výsledky:

5. Ondrej 6,5 b. – dokazuje svoj talent a štúdium mu idú na osoh

6. Marek 6,5 b. –  rast výkonnosti nemôže zatajiť, odkedy si dal poradiť na pomalšiu hru, ukazuje sa to na jeho výsledkoch

18. Miško 5,5 b. – dokazuje svoje kvality a získané vedomosti

25. Danko Ch. 5 b. – viem, že bol so svojím výsledkom nespokojný, nie vždy sa darí podľa predstáv, nabudúce to bude lepšie

28. Danko B. 5 b. – je to dobrý výsledok, verím, že keď si dá povedať, tak sa ešte zlepší

38. Simonka 4,5 b. – z jej posledných výsledkov cítiť, že keď sa sústredí, tak na to má

60. Norko 3 b. – super výkon

P1070347  SAM_0918

P1070394 P1070390

DSCN0238  P1070348

Súčasne “bežal” aj otvorený Turnaj B pre všetkých záujemcov. Hralo sa pomalšie, švajčiarskym systémom na 7 kôl, tempo hry 2×20 minút, bez zapisovania. Spolu sa prihlásilo 13 účastníkov, medzi nimi  aj pán Behúl, Dankov ocinol. Jeho 6. miesto pri pohľade na štartovnú listinu je jednoznačne úspech. Viac ako polovicu účastníkov poznám osobne a aj ich šachové kvality. Blahoželáme!