Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Turnaj začiatočníkov na ŠK Slovan 4/ 2013 B
Turnaj začiatočníkov na ŠK Slovan 4/ 2013 B

Koncom apríla (24.4. 2013) sa konal druhý turnaj pre začiatočníkov v klubovni ŠK Slovan. Dva turnaje boli preto, lebo v máji si dáme trošku voľna. Sviatočné dni vyšli práve na stredy.
Ako sa deťom hralo a aké boli výsledky? Ani sám im nemôžem uveriť. Turnaj sa skončil prekvapujúco. No, pekne po poriadku. Prišlo 20 hráčov. Pôvodne bolo nahlásených 23. Hneď po prvej prehre jeden odišiel, tak zostalo len 19 detí. Napriek tomu, že chýbali niektorí pravidelní „siláci“ (Danko Chlpek a Matej Farský z nášho klubu, Vladko Bochnička KŠN,  Martin Charvát Doprastav), ktorí útočia na prvé miesta, bolo dosť favoritov na víťaza. Každý sme mali svoje tipy. Veď to bol už v poradí deviaty turnaj a predpokladali sme, že prvá päťka sa výrazne meniť nebude. ALE, tentokrát áno. Že to vyhrá Jakub (Doprastav) systémom štart – cieľ, nikto nečakal. Tu sa potvrdila známa nepísané veta, že detskí hráči sú ako vlny. Raz sa im darí lepšie a raz horšie. Čakal som väčší boj o prvenstvo. Na “medailové” umiestnenie sa z našich dostal Ondro so ziskom 4,5 boda.  Marek a Miško nasledovali hneď za ním a o poradí rozhodli len pomocné body.

DSC00378  DSC00375

Naše miesta:

Ondrej Vadila  – 3.miesto, 4,5 b.

Marek Škrinár – 4.miesto, 4,5 b.

Miško Barnáš  – 5. miesto, 4,5 b.

všetci vyrovnané výkony, nedá sa povedať, že by nebojovali, ale tentoraz to nevyšlo

Erik Nagy – 7. miesto, 4 b., v rámci svojich možností, dobrý výkon

Danko Behúl – 14. miesto, 3 b.,  doplatil na neskorý príchod, mohol mať minimálne o bod viac, štandardný výkon

DSC00404
Napriek výsledkom sa teším, že deti napredujú a od začiatku školského roka urobili veľa pokrokov. Tieto turnaje sa síce nezapočítavajú, sú len tréningové, ale deti si tu môžu dobre nacvičiť šachové pravidlá a návyky a pripraviť sa tak na naozajstné šachové turnaje v rámci celého Slovenska či zahraničia.

Kompletné výsledky nájdete na:

1.mája 2013 bude v herni Slovana „Open Slovan“. Tento tradičný turnaj bude trvať celý týždeň. Ak budete mať chuť a čas, choďte sa pozrieť. Možno tam nájdu deti inšpiráciu. Uvidia atmosféru veľkého turnaja.

Posledný turnaj tejto sezóny bude 5.6. 2013 v tradičnom čase.