Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Finále GPX Ružomberok 6/ 2013
Finále GPX Ružomberok 6/ 2013

Dnešným dňom sa skončil 6. ročník GRAND PRIX mládeže 2013. Podľa odhadu ho hralo asi 1300 detí. Som rád, že sa tradícia neporušila a napriek tomu, že sa stretávame len dva roky, znovu sme mali vo finále svojich reprezentantov. Simonka (kategória dievčat do 8 rokov) bola oslovená ako prvá náhradníčka západného okruhu. Dá sa povedať, že na poslednú chvíľu. Deň pred súťažou. Hralo sa v Ružomberku, tradične v sobotu, 15. júna 2013, v jednej z tunajších základných škôl. Okrem Simi hral aj Danko Chlpek, v kategórii chlapcov do 8 rokov. Podobne ako v semifinále, hralo sa formou uzavretých turnajov po 10 účastníkov, tempom 2 x 15 minút plus 5 sekúnd na ťah bez zapisovania.

P1070719  P1070717  P1070739

P1070736  P1070724
Danko Ch. skončil na peknom 4. mieste – „zemiaková medaila“ so ziskom 5-ich bodov. Výsledok tejto kategórie bol veľmi napínavý až do poslednej chvíle. Hrozil tzv. rozstrel a boj o prvé miesto. Rozhodovala posledná partia medzi Dankom a chlapcom z Liptovskej šachovej školy. Danko sa poriadne sústredil a partiu vyhral, čím si vylepšil skóre, “zrušil rozstrel” a uzavrel výsledkovú listinu tejto kategórie. Dievčatá D08 boli vyrovnanejšie, Simonka obsadila tiež pekné 6. miesto a nahrala 4 body. Veľkú oporu jej robili rodičia a súrodenci.

P1070760  P1070763
Aj keď sme nedostali medaile, každý si odniesol pohár, diplom, peknú knižku a niečo viac k tomu. Počas celého turnaja organizátori nachystali pre všetkých sladké a slané občerstvenie a hráči mali na obed pizzu. Oplatilo sa prísť, hrať a nikto neodišiel naprázdno.
Tešíme sa na budúci rok, musíme sa učiť a počúvať  nášho trénera. Potom miesto vo finále máme isté.