Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Memoriál Ondreja Rintela 8/ 2013
Memoriál Ondreja Rintela 8/ 2013

Memoriál Ondreja Rintela 8/ 2013

41 šachistov nastúpilo na štartovnú čiaru a snažili sa vyhrať 40. ročník mládeže – Memoriál Ondreja Rintela. Bol to 4-dňový turnaj, trval od 23. - 26.augusta a konal sa v našich priestoroch klubu. Hralo sa švajčiarskym systémom na 9 kôl, 1,5 hod. na partiu a na hráča.
Turnaj vyhrať  mohol len jeden. Podľa ratingu až sedem, možno deväť ich mohlo pomýšľať na prvé miesto. Po tuhom boji vyšiel víťazne Marek Karas z Doprastavu Bratislava. Obhájil svoje víťazstvo z minulého roku. Ako sám priznal, toto víťazstvo bolo ťažšie, ako minulý rok. Tak, ako vlani, aj teraz rozhodlo o konečnom poradí posledné kolo. Až štyria hráči mali šancu na víťazstvo.
2. miesto sa ušlo Petrovi Puškárovi z Lokomotívy Trnava a tretie Rastislavovi Kavoňovi z Komplet Modranka.
Nezvyčajne až desať dievčat prišlo na turnaj. Najlepšie si z nich počínala Renáta Koloditsová zo Senca, ktorá sa dlho držala medzi najlepšími. Nakoniec v tak vyrovnanej konkurencii obsadila 5. miesto, keď o cenu ju pripravil horší bucholz.
DSCN0412 DSCN0485
V rámci turnaja prebiehala aj riešiteľská súťaž. Dve úlohy. Jeden diagram – mat na 3. ťah a druhý diagram – mat najneskôr na 7. ťah. Z celkového počtu hráčov riešenie odovzdali len štyria. Najrýchlejší so správnym výsledkom bol Igor Lintner ml., a získal peňažnú odmenu. Igor vylosoval ešte jedného úspešného riešiteľa, a to Michaelu Trojkovú z ŠK Osuské.

Ako sa darilo našim? V modrých farbách „bojovali“ Simonka, Miško, Danko, Marek a Ondro.
DSCN0410  DSCN0420
DSCN0414  DSCN0407
DSCN0406
Najlepšie obstál  Danko CH., jeho 5 bodov18. miesto v takej konkurencii je výborný výsledok. Nechal za sebou oveľa lepších a skúsenejších hráčov, ako je on. Hlavnú pozornosť si zaslúžia výsledky – remíza s Igorom Lintnerom ml. a výhra s Emmou Poliakovou.
Ostatní uhrali podľa svojich možností.
29.miesto – Miško, 4 body
32. miesto – Ondrej, 3,5 boda
36. miesto – Marek,  3,5 boda
40. miesto – Simonka, 2 body. Simi si odniesla sladkú čokoládu za najmladšiu učastníčku turnaja.
DSCN0493  DSCN0491

Nikto neodišiel naprázdno. Za svoju statočnosť a výdrž v tomto náročnom turnaji každý hráč, ktorý zostal na vyhodnotenie, dostal čokoládové gaštany.
Turnaj bol zaslaný na zápočet národného a FIDE ratingu.
Kompletné výsledky nájdete : http://chess-results.com/tnr105517.aspx?art=4&lan=4&wi=821
DSCN0497  DSCN0495

Týmto turnajom začala spolupráca 2 najväčších bratislavských klubov, hoci nie je to úplne tak. Spolupráca bola aj v minulosti,len neviem, či niekedy robili spoločne turnaj.

 

 

Boris Rintel, organizátor a tréner krúžku

About admin

Comments are closed.