Novinky
You are here: Home / Turnaje 2013 / Školské majstrovstvá v šachu Bratislava V – 10/ 2013
Školské majstrovstvá v šachu Bratislava V – 10/ 2013

P1030783

Druhý rok po sebe usporiadal Slovenský šachový zväz v spolupráci s CVČ Gessayova Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôl a 1.stupňa osemročných gymnázií v rámci Petržalky.  Prišlo až 33 chlapcov a 5 dievčat z ôsmich škôl. Z našich prišli ôsmi reprezentanti. Tentokrát však hrali za svoju školu.

P1080354 P1080353
P1080351 P1030737

Chlapci súťažili v 7-kolovom turnaji, ktorý sa hral švajčiarskym systémom. Medaile si odniesli Miško a Marek. Obaja získali 6 bodov, keď podľahli len celkovému víťazovi, ale zvyšných 6 partií vyhrali. O kove vyššej ceny, ktorý len veľmi tesne získal Miško, rozhodli pomocné body.

P1080365 P1080348
V súťaži dievčat suverénne vyhrala Simonka.  Dievčatá hrali 2 kolový uzavretý turnaj. Simonka porazila každú zo svojich štyroch súperiek oboma farbami a získala plný počet bodov.

P1080358 P1080357

Diplom za najlepšiu školu získala ZŠ Gessayova a to zásluhou súrodencov Barnášovcov. Miško, Marek a Simonka postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 20. novembra 2013 v Dúbravke.