Novinky
You are here: Home / Turnaje 2014 / MBK – dorastenecké družstvá 2013/ 14
MBK – dorastenecké družstvá 2013/ 14

Prvý týždeň po vianočných prázdninách nemali naše decká voľno ani cez víkend. V sobotu 11.januára 2014 sa konali Majstrovstvá Bratislavského kraja dorasteneckých družstiev – Krajské kolo Dorasteneckej ligy 2013/14. Hralo sa v 4-členných družstvách. Spolu hralo 5 tímov, z toho 3 družstvá z nášho klubu a 2 družstvá z Doprastavu. Keďže bolo len 5 družstiev, vždy jedno kolo malo jedno družstvo voľno. Hralo sa 5 kôl s tempom hry 25 minút na partiu + 10 sekúnd na ťah pre každého hráča.
Veľké množstvo šachových podujatí je jedným z dôvodov, prečo táto súťaž nevie prilákať našu krajskú mládežnícku špičku. Viacerí bratislavskí mládežníci absolvovali v sobotu „dvojkolo“. Doobeda Dorasteneckú ligu, poobede 4.ligu. Tí najlepší navyše logicky uprednostnili druholigové súboje.Prihlásené družstvo ŠK Láb, ktoré by zaokrúhlilo počet družstiev, večer pred turnajom svoju účasť odvolalo kvôli chorobe.
P1080695 P1080694
Väčšie skúsenosti domácich nakoniec triumfovali nad dravosťou hostí a Doprastav obsadil prvé dve priečky. No neobišlo sa to bez prekvapení. Najväčším z nich bola remíza 2-2 v zápase Dps A – Slovan A, keď Ondrej Vadila dokázal zdolať Igora Lintnera, hoci rozdiel v ratingu oboch hráčov bol viac ako 500 Elo bodov.
Toto zakopnutie nepripravilo Doprastav A v zložení Igor Lintner, Matúš Valovič, Jakub Forro, Martin Charvát o titul krajských dorasteneckých preborníkov, ale skomplikovalo mu úlohu v medzikrajskej etape Dorasteneckej ligy.
Druhé miesto obsadil Doprastav B v zložení Arťom Šapovalov, David Gžib, Ema Ďuricová, Maroš Kožák.
Slovan A v zostave Ondrej Vadila, Daniel Chlpek, Marek Škrinár, Simona Barnášová skončil tretí.
Štvrté miesto obsadil Slovan B (Miško Barnáš, Ján Horváth, Samko Hanuliak, Lucas Crkoň),
piaty bol Slovan C (Erik Nagy, Lukáš Pleva, Ondrej Horváth).
Na jednotlivých šachovniciach boli najlepší Igor Lintner (3/4), Matúš Valovič (3,5/4), Marek Škrinár (3,5/4) a Maroš Kožák (3/3).
P1080701 P1080699
P1080698 P1080697

P1080693
Okrem majstrovského pohára sa bojovalo aj o tri postupové miesta do medzikrajského kola Dorasteneckej ligy. Tam postúpili rovnaké družstvá, avšak poradie už bolo iné. Dôvodom bola neúčasť dievčaťa v družstve DPS A, a teda kontumácie výsledkov na poslednej šachovnici.