Novinky
You are here: Home / Turnaje 2015 / O Pohár Bratislavskej šachovej akadémie 1/ 2015
O Pohár Bratislavskej šachovej akadémie 1/ 2015

O Pohár Bratislavskej šachovej akadémie 1/ 2015

V utorok 6.1.2015 Bratislavská šachová akadémia usporiadala svoj prvý detský turnaj v rámci celoslovenskej náborovej série GPX. 26 hráčov sa stretlo v tento krásny zimný deň, aby zabojovali nielen o body do celkovej tabuľky súťaže, ale aby si zahrali hlavne pekné partie a nadviazali nové kamarátstva. Pre niektorých to bol vôbec prvý turnaj a čo nás teší taktiež, je účasť hráčov aj z mimobratislavského regiónu.

Absolútnym víťazom doslova bez zaváhania sa stal Adrián Zetocha z ŠK Slovan Bratislava, ktorý suverénne vyhral prvé miesto so ziskom 9/9 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Richard Turčan z Veža CVČ Banská Bystrica a na treťom Marek Škrinár z ŠK Slovan Bratislava. Bratislavskú šachovú akadémiu reprezentoval Ján Lakota, ktorý po výbornom štarte vypadol z tempa a napokon uhral krásnych 3,5 boda, čo na účasť v prvom turnaji je veľmi pekný výsledok.

 DSC_7078 DSC_6844

Ocenené boli taktiež kategórie – najlepšie dievča, v ktorom zvíťazila Silvia Fajtáková z CVČ Interchess Malacky,
najlepší chlapec do 10 rokov Šimon Šalgovič a
najlepší chlapec nad 10 rokov Jakub Blaho.
Ocenili sme taktiež nepopulárne štvrté zemiakové miesto, ktoré obsadil Kristóf Mézes z ŠK Dunajskej Stredy.

Hráči na turnaji nehladovali. Na desiatu každému pristála pri šachovnici Fidorka a jabĺčko, na obed sa tešili z výbornej pizze, ktorú zabezpečila Niki Vrbová. Počas obednej prestávky sme nezaháľali a garant turnaja Dušan Schwarz po intre s upútavkou na pripravovaný februárový kurz o strednej hre vyskúšal mladých šachistov zo šiestich pozícií, ktoré riešili interaktívne na veľkej demonštračnej tabuli.

Za skvelý priebeh turnaja sa chceme poďakovať hlavnému rozhodcovi Ladislavovi Šipekymu a taktiež rodičom, ktorí vytvorili skvelé obecenstvo.

Viac foto a video na: http://www.sachovaakademia.sk/o-pohar-bratislavskej-sachovej-akademie-gpx-turnaj/

Michal Vrba
hlavný organizátor

About admin

Comments are closed.