Novinky
You are here: Home / Rôzne akcie / Simultánka s Igorom 6/ 2015
Simultánka s Igorom 6/ 2015

Simultánku hralo 6 hráčov.  Škoda, že túto možnosť nevyužili viacerí. Pôvodne mal prísť Marek Karas (čerstvý majster SR do 16 rokov v rapid šachu), môj odchovanec. Žiaľ, kvôli angíne nemohol hrať.
Zastúpil ho Igor Lintner, tiež môj odchovanec, aktuálny rating 2011 ELO, v tej istej kategórii štvrtý.

336-3-1434712691

Igor sa na začiatku predstavil a povedal pár slov. Spomínal, ako začínal so šachom pod mojím vedením a zhodnotil svoje úspechy. K najväčším mimo víťazstiev v turnajoch, patrí 1. miesto v GPX C11 – 2011, 4. miesto tento rok na MSR a aj v súťaži družstiev.

Partie skončili v poradí, ako sú za sebou napísaní hráči. Jediným prekvapením bol výsledok Samka Hanuliaka. Uhral remízu. Andrej Ravinger, Peter Samuel Zverka, Šimon Šalgovič, Marek Škrinár a Rudko Kusý svoje partie prehrali.

Na záver urobil Igor krátke hodnotenie. Najviac ho potrápil Šimon. Vyhral vďaka svojej väčšej skúsenosti. Nikto nečakal, že najdlhšie mu bude vzdorovať Rudko. Od niektorých očakával väčší odpor. So Samkom sa dohodol na remíze.