Novinky
You are here: Home / Turnaje 2015 / GPX Šurany 12/ 2015

GPX Šurany 12/ 2015

Posledný GPX turnaj roka 2015 na západnom Slovensku sa už tradične konal hneď v prvý voľný deň po vianočných sviatkoch a to pod názvom „o Venušin putovný pohár“. Po 13 rokoch sa však jeho konanie presunulo z Nitrianskeho Hrádku do väčších Šurian.
V nedeľu 27. decembra sa tak za šachovnicami stretlo 26 detí alebo mládežníkov do 18 rokov, nakoľko tento turnaj bol až do dovŕšenia uvedeného veku aj bez výkonnostného limitu.
Systém turnaja bol 7-kolový, s tempom hry 2 x 15 minút na partiu. Keďže hmlisté počasie nebolo na vonkajšie aktivity veľmi priaznivé, hráči sa mohli v prestávkach rozptýliť napríklad ping-pongom či stolným futbalom.
Pre najlepších hráčov v chlapčenskej aj dievčenskej kategórii bolo pripravené množstvo cien, ktorým dominovali obrovské sklené misy na ovocie, rôzne obrázkové kalendáre ako aj sponzorské predmety najmä od Železníc SR. Tekuté občerstvenie pre všetkých tvorili sýtené nápoje, čaj či káva pre rodičov.
Turnaj vyhral domáci hráč Matej Šafařík so 6 bodmi, ktorý stratil bod až v poslednom kole. Ďalšie medailové miesta obsadili Patrik Košecký (ZŠ Sv.D.Bosca Topoľčany; 5,5 bodu) a Branislav Hetnerovič (Lok. Šurany; 5 bodov).

A ako dopadli zúčastnené deti z Šk Slovan Bratislava?
Hanka Horváthová: celkovo 4.miesto (v rámci GPX hráčov 2.miesto) a zároveň 1.miesto medzi dievčatami; spolu 5 bodov

Ján Horváth: celkovo 6.miesto (v rámci GPX hráčov 4.miesto); spolu 4,5 bodu

2015-12-27_GPX Šurany_najlepšie dievčatá

Najlepšie dievčatá (zľava): 3.miesto Reka Pivoda (KŠC Komárno), 1.miesto Hanka Horváthová a 2.miesto Lívia Bajzová (CVČ Púchov)