Novinky
You are here: Home / Turnaje 2018 / Memoriál O. Rintela 8/ 2018

Memoriál O. Rintela 8/ 2018

Skončil sa 45. ročník turnaja mládeže – Memoriál Ondreja Rintela, výsledky boli poslané na rating FIDE a národný , zápočet bude k 1.10. 2018.
Turnaja sa zúčastnilo 18 hráčov, z toho 6 dievčat.
Ako som konštatoval pred turnajom, vyhrať hoci aký turnaj nie je jednoduché pre žiadneho favorita, menšie zaváhanie stačí na prekvapivý výsledok, aj tu sa o tom presvedčili dvaja najväčší favoriti, prvý zaváhal Vladko Bochnička – KŠN s Karolom Paluskom – Doprastav remizoval a nahral na smeč Ondrovi Vadilovi – Slovan, vo vzájomnom stretnutí sa rozišli remízou. Zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté, len  v pozadí čakala na Ondra Vladkova sestra Simonka – KŠN, nečakane s ním remizovala a vyrovnala bodový rozdiel, po skončení 7. kola sa u oboch vyrovnali aj pomocné body, o určenie víťaza musel prísť na rad rozstrel – 2 blicky, lepšie ich zvládol Vladko, čím získal putovný pohár.
Tretie miesto získala Oleksandra Strelbitska – Dúbravan, mala lepšie pomocné body ako 4. Karol Paluska a 5. Simonka Bochničková.
Počas celého turnaja vládla výborná atmosféra za čo patrí vďaka všetkým zúčastnením, o občerstvenie sa starala pani Radka Martišová, keksíky, jedno hubky, ovocie a nápoje každému padli vhod.
Trojnásobný víťaz tohto turnaja, teraz v roli rozhodcu Marek Karas nahadzoval všetky partie na internet, máte ich k dispozícii aj s výsledkami na http://chess-results.com/Tnr365627.aspx?lan=4 , fotky nájdete na http://www.skdps.com/menu_foto.php?identifier=355 a aj https://business.facebook.com/pg/sachova.akademia/photos/?tab=album&album_id=1873771089324983 ,

About admin

Comments are closed.