Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Turnaj GPX Skalica 9/ 2012
Turnaj GPX Skalica  9/ 2012

Turnaj GPX Skalica 9/ 2012

Naši najmladší hráči klubu v sobotu 15.septembra 2012 neleňošili, hoci bol víkend a dokonca štátny sviatok. Zúčastnili sme sa na jednom z prvých šachových turnajov v rámci GPX-SR v novom školskom roku, ktorý sa konal v Skalici. A v plnom nasadení. Prihlásený bol aj Norik Barnáš, nováčik v klube a súrodenec ostrieľaných Barnášovcov. Na poslednú chvíľu ochorel. Nevadí, veď ďalšie turnaje sú už čo nevidieť. Ako sme hrali ? Nedali sme sa vôbec zahanbiť. Turnaja sa zúčastnilo 42 detí.

Miško – sa podľa očakávania umiestnil najlepšie, jeho 5. miesto a zisk 6 b. je úspech, v kategórii U11 bol druhý. Ak pridá, mohol by sa dostať do semifinále. U11 patrí medzi najťažšie vekové kategórie, hrá ich najviac hráčov.
Marek – 15. miesto 5 b., je tiež super, ako aj 7. miesto v U11
Erik – 19. miesto 5 b. a prvý v U08 je veľmi sľubné, ak vydrží, mohol by sa dostať do semifinále a možno aj do finále. Držíme palce!
Danko – 25. miesto 4 b. a druhý v U08, by si mohol zopakovať minuloročné semifinále, možno by to mohol dotiahnuť aj do finále.
Simonka – 30. miesto 4 b. a prvá v U08 je tiež šanca na dobré umiestnenie v GPX aj preto, lebo niektoré jej súperky z minulého roka sú už v U11 (starnú nám tie deti!).
Ondrej – 33. miesto 3,5 b. a 14. v U11, je prekvapenie, lebo to bol jeho prvý turnaj.

P1060228  P1060273

Súčasne prebiehal aj Turnaj B. ( 7 kôl, 2x 20 minút ). Sily a vedomosti si tu zmerali dvaja tatinovia našich detí – Martin Nagy a Tomáš Škrinár. Mali to veľmi ťažké, pretože hrali aj s trénermi a šachovými rozhodcami. Nebolo im čo závidieť, ale oceňujeme ich odvahu. Dobre bolo, že ani jeden neskončil bez bodového zisku. Mal by si to vyskúšať každý rodič, aby ľahšie pochopil , čo musí dieťa prežívať, keď sedí pri partii za šachovnicou. Turnaj B vyhral medzinárodný rozhodca a neúnavný organizátor detských šachových podujatí, hráč ŠK Osuské Rastislav Diviak.
Všetkým srdečne gratulujeme a želáme im radosť z dosiahnutých i budúcich výsledkov.