Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Zábavný turnaj Oberpullendorf 7/ 2012
Zábavný turnaj Oberpullendorf 7/ 2012

V nedeľu 8. júla sa v rakúskom Oberpullendorfe konal nezvyčajný šachový turnaj vonku na vzduchu, v lese , v zážitkovom parku. Dospelí a deti si precvičili svoje šachové znalosti, ale aj motoriku, koordináciu, silu a vytrvalosť pri rôznych atrakciách v prírode. Turnaja sa zúčastnili – Erik Nagy a Daniel Chlpek. Danko obsadil celkove 13. miesto a Erik 16. z 26 účastníkov. Svoje vedomosti si otestoval aj Erikov otec a prihlásil sa ako neregistrovaný hráč. V 6-kolovom turnaji sa chlapci nestratili. Erik získal 2,5 bodu a Danko 3 body. Podľa vekovej kategórie do 8 rokov bol Danko na 2. a Erik na 3. mieste. Obaja dostali vecnú odmenu, podľa svojho výberu a miesto poháru dostali drevený špalík s pamätnou nálepkou.

IMG_00314  IMG_00328

Danko sa zúčastnil aj ďalšieho turnaja, obsadil 15. miesto z 20. V tejto súťaži šlo viac o zábavu a šport ako o šach. Deti hrali s dospelákmi, podľa výšky ELO mal každý určený počet minút na hru. Najlepší mali 3 minúty a začiatočníci 15 minút. Keď hráč vzal súperovi figúrku, musel ísť najprv zdolať športovú disciplínu a až potom sa vrátiť ku šachovnici. Miestami sa stávalo, že pri šachovnici nikto nesedel, lebo obaja hráči športovali. A aké boli disciplíny? Prekážkový beh, slalom beh pomedzi tenisové loptičky, hod lietajúcim tanierom, prejsť po hojdajúcom dreve a skákať po pníkoch. Počasie vyšlo, síce bolo horúco, ale v lese príjemne. Danko získal 2 body (5 kôl) a odniesol si ešte ďalšiu peknú cenu. Turnaje splnili svoj účel a ukázali, že chlapci sa nestratili ani v medzinárodnej konkurencii. Zahrali si a aj ostatní sme sa zasmiali a zabavili. Plní dojmov sme sa v zdraví a šťastí vydali na cestu domov. Budúci rok sa zúčastníme znovu.