Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Turnaj Kapuvár 11/ 2012
Turnaj  Kapuvár 11/ 2012

Turnaj Kapuvár 11/ 2012

Dvaja zverenci nášho klubu – Erik Nagy a Danko Chlpek majú už za sebou niekoľko turnajov na Slovensku, a preto sa „rozhodli“ skúsiť šťastie v zahraničí. V maďarskom Kapuvári sa prvú novembrovú sobotu ( 3.11. 2012 ) konal turnaj pre fanúšikov šachového športu. Pre Danka to už bola 2. skúsenosť a Erik tu bol po prvýkrát. Aby chlapcom nebolo smutno, prihlásil sa aj Erikov otec a oporou pre všetkých bol Ivan Paulička, dlhoročný tréner a šachový hráč. Zahral si partie s veľkáčmi vo svojej skupine.

Turnaja sa zúčastnilo vyše 100 hráčov od malých detí až po starších dospelákov. Každý hral vo svojej skupine.

Najlepšie sa umiestnil Danko. Nahral 5,5 boda a skončil na 5. mieste.

Erik bojoval, starostlivo vyberal ťahy a získal 4,5 boda . Umiestnil sa na 11. mieste.

Pán Paulička mal v skupine ťažkých súperov a vyhral 4 partie. Obsadil 19. miesto.

Erikov otec, Martin Nagy sa tiež snažil a so ziskom 3 bodov skončil na 25. mieste.

Poháre a medaily sme síce nedostali, ale sme bohatší o cenné skúsenosti, ktoré sme si priniesli z turnaja. Čas medzi turnajmi chlapci využívali rozumne, hrali partičky s kamošmi z Maďarska alebo Rakúska alebo si zahrali simultánku aj s rodičmi.

Turnaj-Kapuvar1   Turnaj-Kapuvar3

Meno hráča Zisk bodov Celkové miesto
Daniel Chlpek 5,5 5.
Erik Nagy 4,5 11.

Turnaj-Kapuvar6

Všetkým hráčom gratulujeme a želáme im veľa síl a chuti do ďalších turnajov doma i v zahraničí.