Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Turnaj medzi školami Bratislava V 10/ 2012
Turnaj medzi školami  Bratislava V 10/ 2012

Turnaj medzi školami Bratislava V 10/ 2012

18. októbra 2012 bol síce pracovný deň, ale niektoré deti nešli v tento deň do školy. Prečo ? Reprezentovali svoje školy na šachovom turnaji, ktorý usporiadal Bratislavský šachový zväz v spolupráci s Centrom voľného času na Gessayovej ulici . Išlo o Obvodné majstrovstvá v šachu pre žiakov a žiačky základných škôlprvého stupňa osemročných gymnázií, ktoré sídlia v obvode Bratislava V – Petržalka.
Prihlásilo sa 30 chlapcov a 6 dievčat z ôsmych petržalských škôl .
Turnaj si nenechali ujsť ani hráči nášho klubu ŠK Slovan. Miško, Danko, Simonka a Marek hrali za ZŠ Gessayova, Ondrej a Samo za ZŠ Tupolevova, Erik za SZŠpINŽ Znievska . Chlapci a dievčatá hrali zvlášť. U chlapcov sa „karty miešali“ a do poslednej chvíle nebolo jednoznačné, kto obsadí prvé tri miesta.
Miško
a Danko skončili s rovnakým ziskom bodov. Pomocné body našich hráčov „umiestnili“ tak, že Miško skončil na treťom postupovom mieste a pre Danka ostala tzv. „zemiaková medaila“.

Erik hral sústredene a pri každej partii zvažoval najlepšie ťahy. Veď skončil na peknom 6. mieste.

Samo sa nestratil, hoci je náš nováčik, skončil na 8. mieste so ziskom 4 bodov.

Ondrej milo prekvapil, 4 vyhraté partie zo siedmich sú úspech a umiestnil sa v prvej polovici .

Marek nahral 3,5 boda

Dievčatá hrali samostatný 5-kolový kruhový turnaj. Suverénna bola Simonka, porazila všetky svoje súperky a so stopercentným bodovým ziskom 5/5 turnaj vyhrala.

Pre zaujímavosť :

Diplom pre najlepšiu školu si odniesla ZŠ Gessayova 2 a to zásluhou najlepších našich hráčov v tomto turnaji – Simonky a Miška s počtom 10,5 bodov, pred ZŠ Prokofievova 5 (9 b.) a ZŠ Černyševského 8 (7 b.).
Prví traja chlapci a prvé tri dievčatá postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 23.11.2012 (piatok) v našich priestoroch klubovne.

Obom našim hráčom Simonke a Miškovi držíme palce a tešíme sa na ďalšie spoločné turnaje!