Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Majstrovstvá SR Martin 5/ 2012
Majstrovstvá SR Martin 5/ 2012

Majstrovstvá SR Martin 5/ 2012

Konečne sa po dlhšom čase predstavil Slovan Bratislava aj v kategórii mladších žiakov družstiev na Majstrovstvách SR v Martine 11.5.2012. V zostave Barnáš Michal, Chlpek Daniel, Škrinár Marek, Nagy Erik, Barnášová Simona. Vzhľadom na skúsenosti družstva, ktoré boli v porovnaní s našimi súpermi minimálne, bol základný cieľ neumiestniť sa na poslednom mieste. V príjemnom prostredí hotela Luna, kde sa konal turnaj, nás čakala neľahká úloha. Turnaja sa zúčastnilo 26 družstiev z celého Slovenska. Naše družstvo bolo nasadené ako 22. vzhľadom na to, že Miško Barnáš ako najskúsenejší hráč bol jediný s ratingom 1127.

Skúsenosti z turnajov má aj Simonka Barnášová. Hrať za družstvo, kde každý hrá aj za svojho kamaráta – spoluhráča, je ťažšia úloha. Dohodli sme sa, že v každom stretnutí sa budeme striedať. Prvé, štvrté a siedme kolo vynechal Erik, druhé a piate Marek, tretie a šieste Danko.

1. koloŠK Osuské – ŠK Slovan 4-0, jednoznačne sa prejavila skúsenosť

2. kolo: ŠK Slovan – Liptovská šachová škola 0-4, platí ako v 1. kole

3. koloCaissa Čadca C – ŠK Slovan 3,5-0,5 konečne neprehraná partia, Erikovi sa podarilo získať 0,5 bodu, za čo sme mu boli vďační, že už to nebolo na nulu

4. kolo: ŠK Slovan – ŠK Ružomberok 2-2, súper presne s takým ratingom ako my, Miško a Marek vyhrali svoje partie, získali sme prvý bod, hneď bolo veselšie

5. kolo: Mladosť Žilina B – ŠK Slovan 2-2, súper tiež na našej úrovni, remízu a druhý bod

zariadili Miško a Simonka, ešte stále sme boli na 26. mieste, chvíľka naťahovania s hlavným rozhodcom a jeho úsmevná poznámka, citujem „musí to byť silný turnaj, keď je Slovan posledný“, to sme ešte netušili, aké povzbudenie to bude do posledných kôl pre naše družstvo.

6. kolo: Mladosť Žilina C – ŠK Slovan 1-3, konečne to vyšlo, zabrali Miško, Marek, Simonka a zrazu sme cítili šancu prepustiť posledné miesto niekomu inému, hneď stúpla nálada. Ešte pred týmto kolom som riešil dilemu, koho vynechať na posledné kolo, nakoniec sme sa dohodli s Erikom a Marekom, že hrať bude ten, kto neprehrá v 6. kole. Miškovi sa začalo dariť, tak som sa rozhodol, že ho nechám hrať, predsa mal silnejších súperov ako ostatní. Najväčšia radosť sme mali z toho, že už sme nemohli skončiť na poslednom mieste.

7. kolo: ŠK Slovan – ŠK Dunajská Streda 2,5-1,5, Danko získal 0,5 bodu a Miško so Simonkou po jednom bode. Musím sa pozastaviť nad Simonkinou partiou, stála na výhru a ako to býva v tejto kategórii zvykom, partie sa otáčajú nepredvídateľne, zrazu bola na prehru.

Bol som sa pozrieť na iné partie a keď som sa vrátil, bola veža proti veži, čiže remízová koncovka. Na prekvapenie všetkých, Simonka dala mat. Nikto nechcel veriť, ako je to možné, keď na šachovnici boli obe veže až do matu.

Celkové 19. miesto z 26 družstiev je úspech, ktorý málo kto očakával.

Kompletné výsledky družstiev:

http://chess-results.com/tnr63999.aspx?lan=4

 

Webka-Foto:O nás

12.5 2012 pokračovali MSR jednotlivcov podľa vekových kategórii.

Chlapci do 8 rokov – 31 hráčov, reprezentovali nás 6. Miško 4,5 b/7partií, bol 6. nasadený, možno mal viac zabojovať, treba však priznať, že družstvu pomohol, 19.Danko 3b./7, 25.Erik 3b./7, jednoznačne sa nestratili v konkurencii.

http://chess-results.com/tnr64011.aspx?art=4&lan=4

 

Chlapci do 10 rokov – 52 hráčov, 44. Marek 2b./7, chýbala mu väčšia sústredenosť a veľmi sa ponáhľal. V jednej partii mal súper na konci partie 2 min a Marek viac ako 18 min, potrebuje sa naučiť trpezlivosti, keď si dal povedať, získal aj bod.

http://chess-results.com/tnr64012.aspx?art=4&lan=4&fed=SVK

 

Dievčatá do 8 rokov – 11 hráčok, na veľké prekvapenie vyhodnotené boli aj dievčatá do 6 rokov a medzi nimi 5- ročná Simonka na 5. mieste 3,5b./7, po roztriedení podľa veku získala bronzovú medailu za 3. miesto. Pre mňa ako trénera to bola prvá medaila môjho zverenca na MSR. Urobila mi veľkú radosť. Táto kategória bola veľmi zaujímavá, keď celkove prvé miesto obsadili mladšie deti, čím potvrdili, to, čo tvrdím „šach nie je o veku“.

http://chess-results.com/tnr64017.aspx?art=4&lan=4&fed=SVK

Poďakovanie za účasť na turnaji patrí vedeniu ŠK Slovan za podporu nádejných šachistov, ktorí raz môžu hájiť farby Slovana. Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, bez ktorých by účasť na turnaji nebola možná.

 

fotografie z turnaja:

https://plus.google.com/photos/112405378546706490191/albums/5742487388665253025?banner=pwa

 

 

vedúci výpravy Boris Rintel

 

 

About admin

Comments are closed.