Novinky
You are here: Home / Turnaje 2012 / Vianočný turnaj GPX Trnava 12/ 2012
Vianočný turnaj GPX Trnava 12/ 2012

V sobotu 15.decembra 2012 sa konal už piaty ročník šachovej Vianočnej Tirnavie.

Pre mladých šachistov je to priam šachový sviatok, turnaj, ktorý si nikto nenechá ujsť. Počtom účastníkov je to už pravidelne najväčší turnaj GPX na Západnom Slovensku. Vonku síce bolo sychravé počasie, ale vo vnútri už vládla príjemná predvianočná atmosféra. Všetci súťažiaci si pochutili na vianočnej kapustnici a domácich koláčikoch. Samozrejme, že sme tam nemohli chýbať takmer v plnej zostave. Počet súťažiacich sa vyšplhal k číslu 117 a v každej kategórii sa zišla veľká konkurencia, bojovalo sa tvrdo o každý bod a do posledných minút.

Naši sa určite v tejto veľkej konkurencii nestratili.
Miško
uhral pekných 6 bodov a jeho 13. miesto zo 117 účastníkov je krásne. Počtom bodov 5,5 veľmi príjemne prekvapil Erik Nagy, obsadil krásne 31. miesto a s prehľadom nechal za sebou oveľa starších a skúsenejších súperov aj s oveľa vyšším ELOm. Že to ozaj nebolo ľahké a súperi skúsení, svedčí aj výsledok Mareka Škrinára a Ondreja Vadilu, ktorí obaja získali slušných 5 bodov a o poradí rozhodovali len pomocné body. Možno nie celkom podľa predstáv sa darilo Simonke Barnášovej, ktorá získala síce „len“ 3 body (už mala aj lepší výsledok) a obsadila až 98. miesto, ale vo svojej kategórii dievčat do 8 rokov je to stále dobrý výsledok. Aby sme nezabudli, svoje prvé šachové skúsenosti si prišiel vyskúšať aj najmladší, iba 4,5 ročný Norik Barnáš. V hre sa mu síce veľmi nedarilo, ale aspoň si odniesol medailu a diplom za najmladšieho súťažiaceho.

Fotografia        Fotografia

Fotografia     Fotografia

Turnaj stál za to a už teraz sa tešíme na piaty ročník Veľkonočnej Tirnavie šachových nádejí.