Novinky
You are here: Home / O KLUBE

O KLUBE

ŠK Slovan, v ktorom hrávame šach, má bohatú históriu a dlhú tradíciu. Jeho predchodcom bol Bratislavský šachový klub, ktorý vznikol začiatkom roku 1891. Klub prešiel rôznymi časovými obdobiami a organizačnými zmenami až po rok 1993, kedy sa úplne osamostatnil a stala sa z neho samostatná právna jednotka. Počas svojej existencie tu vyrástlo mnoho nádejných a úspešných šachistov napr. Ľubomír Ftáčnik, Igor Štohl, Róbert Tibenský a mnoho ďalších, ktorí reprezentovali a aj reprezentujú Slovensko v zahraničí.

V súčasnosti sídlime v budove základnej školy na Černyševského ulici v Petržalke. Dospelí členovia klubu a všetci fanúšikovia tohto športu sa stretávajú vo štvrtok od 17,00 – 21,30 hod. My deti, mávame tréningy v stredu o 16,45 – 19,00 hod. Každú prvú stredu v mesiaci náš tréner Boris Rintel organizuje pre nás a našich kamarátov turnaj, 7 kôl 2×10 minút. Tu si môžeme  zhodnotiť naše vedomosti a doplniť cenné skúsenosti z jednotlivých partií.

Na čele klubu stojí Peter Petrán a spolu s Karolom Rückschlossom a Gustávom Šturcom sa starajú o chod a fungovanie klubu. Takisto v priebehu roka organizujú rôzne šachové turnaje, na ktorých sa môžeme zúčastniť, hoci ich hrávajú dospelí.
trening4

My, deti sa zúčastňujeme na rôznych turnajoch doma i v zahraničí. Aj keď nezískame pekný lesklý pohár či medailu, vždy si odnesieme nejakú zaujímavú odmenu. Farbičky, lopta, knižka alebo pexeso je pre nás dobrou motiváciou do ďalšieho štúdia a učenia šachu.

Príďte medzi nás, nájdete si nových kamarátov, naučíte sa hrať kráľovskú hru a rozumne si
vyplníte svoj voľný čas. Rodičia budú nadšení a možno sa pridajú tiež.

Webka-Foto:O nás  Webka:Foto:Turnaj zač

Webka:Foto:O nás  Memorial2012-2

 

 

Leave a Reply